בקשה לביטול עיקולים

עיקול מהווה את אחת הסנקציות החוקיות המוטלות על החייב בכדי לאפשר לזוכה בתיק לפרוע את חובותיו ממנו. במסגרת חוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז – 1967, ניתן להטיל עיקול מקרקעין, עיקול מיטלטלין ועיקול צד ג'. כלומר, ניתן לעקל זכויות שונות ונכסים כגון רכבו של החייב, משכורתו, חשבון הבנק, מיטלטלין שיש ברשותו, נכסי מקרקעין שונים המצויים בבעלותו וכן הלאה.

בקשה לביטול עיקולים היא הליך רגיש ומהווה מכשול עיקרי בפני חייבים רבים. זאת, משום שעל מנת להצליח להסיר את העיקול או כל מגבלה אחרת, יש צורך בהתנהלות נכונה, חדה ומדוייקת ויש לגלות בקיאות מעמיקה בחקיקה ובפסיקה הרלבנטית. במרבית המקרים, בקשה לביטול עיקולים נבחנת כחלק מתיק ההוצאה לפועל בכללותו לרבות בחינת המידע המצוי בו ודרכי התנהלות החייב כל מקרה לגופו.

ביטול הליכי עיכוב יציאה מהארץ

כאשר מטילים עיקול במסגרת הליכי הוצאה לפועל המתנהלים נגד חייב, המטרה היא הגבלת האפשרות שלו לעשות שימוש ברכוש או בנכס כלשהו, על מנת למנוע את הברחתו או העברת זכויות בו לידי צד שלישי. זאת, בדומה להליך עיכוב יציאה מהארץ הבא למנוע מהחייב לעזוב את הארץ במהלך ניהול ההליכים המשפטיים נגדו.

ביטול מוגבל באמצעים

ביטול מוגבל באמצעים, בקשה לביטול עיקולים או ביטול הליך עיכוב יציאה מהארץ, מומלץ להגיש רק באמצעות עורך דין מקצועי, בעל ניסיון ומומחיות בתחום הספציפי של ייצוג חייבים בהוצאה לפועל והגשת בקשה לביטול עיקולים. כחלק מתפקידו, מטפל עורך הדין בכל הפן הבירוקרטי ומספק נימוקים טובים וחזקים לבקשה שישכנעו את בית המשפט.

הליך עיכוב יציאה מהארץ

כאשר מוטלת הגבלה כלשהי על חייב במסגרת תיק הוצאה לפועל, הסמכות להורות על ביטולה נתון בידי רשם ההוצאה לפועל. זאת, במקרה של עיקולים, ביטול הליכי עיכוב יציאה מהארץ, ביטול מוגבל באמצעים ועוד. הבקשה חייבת להיות מקצועית ומנומקת היטב, בכדי שהחייב יעמוד בנטל השכנוע ויוכיח שהביטול מוצדק וראוי בנסיבות המקרה.

משרד עו"ד מיכאל שטרית הינו משרד בוטיק המתמחה בכל הקשור לביטול עיקולים והסרת הגבלות. לצוות המשרד ניסיון רב ומומחיות במתן טיפול משפטי איכותי והגנה על חייבים במסגרת הליכי הוצאה לפועל לרבות הגשת בקשה לביטול עיקולים, ביטול הליכי עיכוב יציאה מהארץ, ביטול מוגבל באמצעים ועוד. זאת, תוך דגש על סטנדרטים גבוהים של שירות, מצוינות, זמינות, תכליתיות, ואסרטיביות. עו"ד מיכאל שטרית וצוות המשרד, ישמחו להגיש עבורכם בקשה לביטול עיקולים וללוות אתכם לכל אורך הדרך.